Przejdź do treści
Strona główna » Wyniki Ligi Mistrzów Warszawy po dwóch biegach sezonu 2024! Jest nowa kategoria!

Wyniki Ligi Mistrzów Warszawy po dwóch biegach sezonu 2024! Jest nowa kategoria!

Za nami 18. Nationale-Nederladnen Półmaraton Warszawski i 32. Bieg Konstytucji 3 Maja – zatem czas na podsumowanie Ligi Mistrzów Warszawy po dwóch biegach trwającego właśnie sezonu! Tegoroczny bilans zawiera nową kategorię – uczestników startujących na wózkach z napędem bezpośrednim.

Sezon i Liga Mistrzów Warszawy w pełni

Sezon startowy trwa, trwają też przygotowania do jesiennych startów oraz już trzecia edycja Ligi Mistrzów Warszawy. W tym projekcie spośród najaktywniejszych biegaczy biorących udział w warszawskich zawodach wyłaniamy tych, którzy prezentują najwyższą formę.

Liga Mistrzów Warszawy to już stały element biegowego kalendarza. Nasze spotkania podsumowujące sezon, na które zwyczajowo zapraszamy biegaczy w styczniu, udowadniają nam, że stołeczne środowisko jest zaangażowane, chętne do aktywności i integracji i myślę, że niektórzy już czekają na wiadomość o wyróżnieniu! Obecnie, po dwóch biegach sezonu klasyfikacja jest szeroka, ale to dopiero początek! Aby znaleźć się w Lidze należy wziąć udział w przynajmniej trzech wydarzeniach. Każdy chętny może jeszcze sprawdzić się na tle biegaczy w swojej kategorii wiekowej – czekamy na Was na kolejnych biegach Ligi: 33. Biegu Powstania Warszawskiego, gdzie liczyć będzie się dystans i 5 i 10 kilometrów, 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim i 34. Biegu Niepodległości.komentuje Magda Skrocka, COO Fundacji „Maraton Warszawski”, inicjatora cyklu.

Wyniki i nowa kategoria

Wyniki prezentujemy w podziale na kobiety i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych – kliknijcie na interesującą Was klasyfikacje, aby przejść do pliku z wynikami: https://ligamistrzowwarszawy.pl/wyniki-2024/

W tym roku do Ligi Mistrzów Warszawy włączona została kolejna kategoria – uczestników startujących na wózkach z napędem bezpośrednim.

Wszystkim biorącym udział w Lidze Mistrzów życzymy wysokiej formy i powodzenia w dalszej części sezonu!

Cały czas można dołączyć

Do cyklu cały czas można dołączyć, najbliższe punktowane zawody odbędą się już 27 lipca. 33. Bieg Powstania Warszawskiego to okazja by zmierzyć się z dystansem 5 lub 10 kilometrów. Zapisy na ten, oraz na kolejny liczony w projekcie bieg – 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, trwają na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Projekt wymaga aktywności przez cały sezon i umiejętności utrzymania wysokiej formy w szerokim zakresie – biegi odbywają się bowiem na dystansie od 5 do ponad 42 kilometrów! Na tych, którzy osiągną najlepsze rezultaty czekać będzie zaproszenie na styczniowy Finał Ligi – spotkanie biegowe połączone z wręczeniem nagród.

O formule

Liga Mistrzów Warszawy 2024 obejmuje pięć kultowych biegów stolicy: Półmaraton Warszawski, Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego (na 5 i 10 km), Maraton Warszawski i Bieg Niepodległości. Ten cykl to szansa dla najaktywniejszych biegaczy, aby porównać swoją formę na tle rówieśników na przestrzeni całego sezonu.

Aby zakwalifikować się do Ligi, należy wziąć udział w przynajmniej trzech z wymienionych imprez. Udział w Lidzie Mistrzów Warszawy nie wiąże się z koniecznością dodatkowych zapisów lub rejestracji – liczył się udział i rezultaty na mecie. Wyniki liczone są przez system, który porównuje formę sportową w 14 kategoriach wiekowych: po 7 kategorii wiekowych wśród kobiet i mężczyzn. W tej edycji dodana została, zgodnie z kategorią obecną na zawodach, kategoria dla uczestników startujących na wózkach z napędem bezpośrednim.